Motorista
Domů     Motorista

Co je to Pečeť kvality

Pečeť kvality je ochranná známka, která informuje zákazníka čerpací stanice o tom, že na čerpací stanici natankuje kvalitní pohonné hmoty, jejichž kvalita je pravidelně kontrolována nezávislou celosvětově uznávanou společností SGS a jež jsou dlouhodobě ve shodě s evropskými normami.
Podmínky, které musí žadatel o Pečeť kvality splnit, naleznete přehledně vypsané v této sekci.
Každá čerpací stanice, která je zapojena do Programu Pečeť kvality, má známku pouze propůjčenou, takže jí může být v případě zhoršení kvality prodávaných pohonných hmot odebrána. Pravidelná kontrola zajišťuje, že motorista může bez obav tankovat u čerpacích stanic označených Pečetí kvality. Pokud by přeci jen došlo k jakýmkoliv problémům, může si být motorista jistý, že jeho reklamace bude profesionálně vyřízena, což je též součástí procesu pro propůjčení Pečeti kvality.

Jak poznám čerpací stanici s Pečetí kvality?

Každá čerpací stanice, která získá oprávnění používat symbol Pečeť kvality, může vylepit její vyobrazení na stojany čerpací stanice. Její podobu si můžete prohlédnout zde.
Pro snadnější přehled o zapojených stanicích vám také poslouží seznam držitelů pečeti nebo interaktivní mapa, díky které budete vždy vědět, kde spolehlivě natankovat kvalitní pohonné hmoty.

Kdo je organizátorem Programu?

Autorem a garantem programu je společnost SGS Czech Republic, s.r.o., zabývající se zejména inspekčními a certifikačními aktivitami. V současné době společnost SGS působí ve více než 140 zemích světa, provozuje přes 1.000 poboček a 350 laboratoří, v nichž pracuje téměř 60 tisíc zaměstnanců. Společnost SGS působila v českých zemích již od dvacátých let minulého století do roku 1948. Od svého znovuzaložení v roce 1990 prošla dynamickým rozvojem a získala řadu významných zákazníků. V roce 2009 se členem skupiny stal Ústav paliv a maziv, a.s., renomovaná společnost zabývající se především testováním paliv, maziv, provozních kapalin pro dopravní prostředky a prováděním funkčních zkoušek spalovacích motorů.

Kontakt

SGS Czech Republic s.r.o.

U Trati 42
100 00, Praha 10 - Strašnice
Česká republika

Telefon: +420 274 021 310
Fax: +420 274 817 287


Aktuality

MOL VSTUPUJE DO PROGRAMU PEČEŤ KVALITY MONITORUJÍCÍ PALIVA NA ČERPACÍCH STANICÍCH

Praha, 18. června 2019 Společnost MOL Česká republika uzavřela dohodu s firmou SGS..

PEČEŤ KVALITY MOTOROVÝCH PALIV HRDĚ NA NÁDRŽI JIŽ 6. SOCIÁLNÍHO VOZIDLA

Dne 20. března 2019 byly za účasti zástupců Městské části Praha 9, médií, SGS..

V PROVOZU JIŽ 5. SOCIÁLNÍ AUTOMOBIL S PODPOROU SGS

Společnost SGS Czech Republic se v rámci svých aktivit k inspekčnímu Programu..

SGS MOBILNÍ LABORATOŘ V NOVÉM DESIGNU 3 v 1

3 OCHRANNÉ SGS ZNÁMKY DEKLARUJÍCÍ GARANCI KONTROLY KVALITY PALIV V CELÉM..

SGS PEČEŤ KVALITY MOTOROVÝCH PALIV I NADÁLE POMÁHÁ

Společnost SGS Czech Republic se v rámci svých aktivit k Programu kontroly kvality..