Divize paliv a maziv

Naše služby

Divize paliv a maziv poskytuje služby zejména v oblastech souvisejících s ověřováním kvality paliv a maziv.

Inspekční a certifikační činnost je zaměřena na porovnání kvality kapalných, zkapalněných i plynných paliv a dalších vybraných ropných výrobků s požadavky jakostních specifikací. Inspekční činnost je zaměřena na monitoring kvality paliv na čerpacích stanicích a výdejních terminálech, certifikační činnost je zaměřena na ověření kvality paliv při výrobě. Jedná se o paliva včetně topných olejů a o chladící a provozní kapaliny pro dopravní prostředky.

Zkoušky paliv a maziv a provozních kapalin pro dopravní prostředky zajišťují laboratoře, které jsou umístěny v Praze Strašnicích a v Kolíně (v areálu PARAMO). Laboratoře jsou vybaveny přístroji pro spektrum zkoušek všech druhů ropných výrobků, včetně speciálních motorů pro stanovení oktanových a cetanového čísla. V oblasti maziv jsou laboratoře vybaveny na zkoušky pro motorové, průmyslové oleje a plastická maziva. K dispozici je i vybavení pro strojní modelové zkoušky průmyslových olejů.

V oblasti inspekce a zkoušení jsou významně využívány služby mobilní laboratoře, která je vybavena pro zkoušení paliv přímo v terénu.

Pro oblast paliv, maziv a provozních kapalin poskytujeme i služby v oblasti poradenské a školící. Poradenská činnost se týká zejména oblasti manipulace a skladování paliv a jejich aplikace včetně řešení reklamací, v oblasti maziv se poradenství zaměřuje na oblast specifikací a aplikace jednotlivých druhů. Podobně školící činnost je v této oblasti zaměřena na informace o kvalitativních požadavcích na jednotlivé druhy paliv a maziv a na způsoby jejich aplikace.

Samostatnou činností zajišťovanou pracovníky zkušeben v Kolíně jsou funkční zkoušky spalovacích motorů. K dispozici jsou čtyři brzdová stanoviště a standardní rozsah prováděných zkoušek. Toto pracoviště zajišťuje i vývojovou činnost na základě požadavků zákazníka.
 

Kontakt

SGS Czech Republic s.r.o.

U Trati 42
100 00, Praha 10 - Strašnice
Česká republika

Telefon: +420 274 021 310
Fax: +420 274 817 287


Aktuality

V PROVOZU JIŽ 5. SOCIÁLNÍ AUTOMOBIL S PODPOROU SGS

Společnost SGS Czech Republic se v rámci svých aktivit k inspekčnímu Programu..

SGS MOBILNÍ LABORATOŘ V NOVÉM DESIGNU 3 v 1

3 OCHRANNÉ SGS ZNÁMKY DEKLARUJÍCÍ GARANCI KONTROLY KVALITY PALIV V CELÉM..

SGS PEČEŤ KVALITY MOTOROVÝCH PALIV I NADÁLE POMÁHÁ

Společnost SGS Czech Republic se v rámci svých aktivit k Programu kontroly kvality..

OCHRANNÁ ZNÁMKA PEČEŤ KVALITY MOTOROVÝCH PALIV VSTOUPILA DO ROKU 2017 V NOVÉM GRAFICKÉM VIZUÁLU

Po sedmi letech od úspěšného zavedení programu „Pečeť kvality motorových paliv..

Novou oprávněnou osobu podle § 59 odst. 13 Zákona o spotřebních daních

Společnost SGS Czech Republic, s.r.o. získala jako první, a zatím jediná,..